Festival Šostýnská Venuše 2013Plakát Šostýnská Venuše 2013Tanec v jeho nekonečně pestrých podobách, harmonicky spojující hudbu, pohyb a energii, nabídl sobotní festival Šostýnská Venuše 2013, který proběhl v sobotu 25.5. v Kulturním domě v Kopřivnici. 33 vystoupení, 4 workshopy a společný tanec diváků a vystupujících Para No Verte Mas předvedlo 162 tanečnic a tanečníků z celého Moravskoslezského kraje a z Brna v celkem 33 vystoupeních. Akce se zúčastnilo cca 700 diváků, organizátorů a vystupujících, z toho cca 112 dětí.

Napsali o nás

Fotogalerie

Festival se konal v sobotu 25.5. od 14.00 do 19.00, pro nepřízeň počasí tentokrát v Kulturním domě Kopřivnice. Celkový počet diváků, vystupujících a organizátorů se vyšplhal na úctyhodnách 600 osob. V průběhu programu se na pódiu vystřídalo 162 vystupujících v celkovém počtupředvedených 33 vystoupení. Hlavním hostem festivalu byla skupina RAKS SULTANA a lektorka, choreografka a tanečnice Šárka Martináková z Brna. Tradiční součástí festivalu jsou workshopy pro diváky – v letošním roce se podařilo uspořádat 3 workshopy pro dospělé: Zumbas Heidi, Společná choreografie -Para No Verte Mass a workshop Aikido. Pro děti pak proběhl dvakrát muzikoterapeutický workshop: Muzicírování se Silvou Krestovou Akci zorganizovaly tanečnice Studia orientálního tance Farridah a jejich přátelé, ve spolupráci se zaměstnanci DDM Kopřivnice.

Šostýnská Venuše 2013

Festival tance

Program festivalu

Festival zahájil Komorní sbor Masarykova Gymnazia Příbor pod vedením své vedoucí Mgr. Blanky Hrubé svým vystoupením Gospel Time.

Šíře tanečních stylů a skupin zabývajících se jakoukoliv formou tance či scénického pohybu je v našem Moravskoslezském kraji ohromující. Proto se na pódiu vystřídaly nejrůznější taneční styly: Orientální tance . Španělské flamenco . Orientální Tango. Moderní street dance . Irský step . Bollywood . Klasický balet . Moderní výrazový tanec . Zumba . Pole dance - tanec na tyči . Burleska . Tribal . Fantasy Fusion s vějíři . Tanec se psem - dogdancing . Dětské taneční skupiny střídala dospělá skupinová i sólová vystoupení. Kvalita a pestrost jednotlivých vystoupení má rok od roku viditelně zvyšující se tendenci. ( Program viz. Příloha 1). Na pódiu se vystřídaly skupiny: Farridah, Amirah, Shahrazad, Galtish Ostrava, Ženšen, Desiré Kopřivnice, Modance Kopřivnice, Warda Frýdek-Místek, Las Isidras, TS Happy-N-d, Fire Fly Nový Jičín, Minizumbička s Heidi a další. Diváky ohromila Barmanská show, užily si rovněž společné tancování. Děti všech věkových skupin se pobavily na Dětské orientální diskotéce i ve tvořivých a korálkových dílnách.

Vyvrcholením tanečního programu bylo vystoupení profesionální choreografky a lektorky Centra tance v Brně, Šárky Martinákové a skupiny RAKS SULTANA z Brna. Diváky okouzlili třemi vystoupeními: Raqs sharki, Drum solo a především unikátní Orientální tango, které tancují v naší republice jako jediní.

Doprovodný program probíhal v prostorech Kulturního domu a nabídl zajímavé aktivity pro dospělé: Tvořivé dílny DDM, Korálkové království Ewy Michálkové a Martiny Janečkové., muzicírování, Centrum Balsamina s měřením zdravotního stavu a výživovým poradenstvím, výkladem karet, Miss Cosmetics, Malovaná trika Emy Srncové, malování na obličej atd. Ukázky tance se psem v provedení dětí z kroužku Agility z DDM Kopřivnice zaujaly děti i dospělé, zvláště společné vystoupení Lucky Krysové s fenkou i bráškou.

Všem našim partnerům a sponzorům, organizátorům a účinkujícím děkujeme za úspěšnou spolupráci a pomoc při zorganizování 6. ročníku festivalu „Šostýnská Venuše 2013“.