Festival Šostýnská Venuše 2018


Šostýnská Venuše je za námi! Byla to opět skvělá akce, i přesto že kvůli nepřízni počasí proběhla pod střechou Kulturního domu v Kopřivnici. Program proběhl dle plánu, diváci shlédli taneční vystoupení rozmanitých stylů, zapojili se do tanečních workshopů a užili si i další doprovodný program. Vše se neslo v duchu - Tanec má mnoho podob a tancovat může opravdu každý!

Velký aplauz si zasloužili i hlavní hosté Jan Tyllich s Lenkou Komínkovou z HM Dance z Příbora a Manuel García z Mexika. Ten diváky překvapil netradičním rituálním Aztéckým tancem.

Letošní festival navštívilo a organizovalo celkem 571 účastníků, z toho bylo 152 vystupujících ve 24 tanečních i netanečních vystoupeních.

Organizátor - taneční skupina Farridah - by ráda touto cestou poděkovala hlavnímu partnerovi akce Městu Kopřivnice a všem ostatním partnerům, sponzorům a pomocníkům za neutuchající pomoc a podporu, díky které se akce mohla uskutečnit. Rovněž děkujeme všem divákům, kteří se přišli podívat a vytvořili srdečnou a pohodovou atmosféru festivalu.

Plakát ŠV 2018


Festival tance a dobré nálady!

Užijte si zábavné odpoledne pro celou rodinu.

V 11. ročníku našeho tanečního festivalu jsme lehce změnili koncepci a nabízíme divákům nejen pódiový přehled tanečních aktivit v Kopřivnici a okolí, ale také více možností si tanec v různých podobách i vyzkoušet formou workshopů a „ochutnávek“. Letos zkrátka chceme, aby diváci nebyli „jen diváci“. Aby si různé tance na festivalu vyzkoušeli, aby zjistili, že pro každého mladého i staršího se najde nějaký tanec, který ho může bavit a především, že kvalitní kurzy tance mají na dosah ruky ve svém okolí a oni mají možnost se v tanci, který si vyberou, dál rozvíjet. Celkem nabídneme 4 krátké taneční workshopy v různých tanečních stylech a 24 tanečních i netanečních vystoupení.

Hlavními tanečními hosty festivalu jsou úspěšný taneční pár mezinárodní třídy Jan Tyllich a Lenka Komínková z tanečního studia HM Dance Příbor, kteří zatančí latinsko-americkou chachu, sambu, rumbu a jive. Perličkou v tanečním programu bude rituální Aztécký tanec v podání mexického tanečníka Manuela Garcíi.

Taneční program festivalu doplní bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, ukázky agility či fotbalgolf pro malé i velké kluky, tvořivé aktivity pro děti i dospělé, bublifukování a pískoviště pro malé děti, prodejní stánky a samozřejmě občerstvení a tombola.


img/manuel.jpg Do věčně slunných tropů na vlnách latinských rytmů vás unese letošní hlavní host festivalu Šostýnská Venuše temperamentní tanečník Manuel z Mexika.

Manuel vystudoval v Mexiku folklórní tanec a se svým folklórním souborem vystupoval po celém světě. Do ČR ho zavál právě tanec a kromě folklóru se věnuje zumbě a výuce Latino dance fit. Je držitelem osmi tanečních profilicencí. Manuelovy lekce jsou oblíbené hlavně pro jeho temperament a schopnost přenést na žáky pozitivní energii.

Přijďte se také nechat nabít energií a zatancovat si s Manuelem, bude to stát za to! Již 2.6.2018 na kopřivnickém koupališti!


img/tyllich.jpg Na letošním ročníku Šostýnské Venuše se představí tanenční pár mezinárodní třídy Jan Tyllich a Lenka Komínková.

Na svém kontě má každý z nich již několik úspěchů, jak na české scéně, tak v zahraničí. Mezi nejvýznamnější patří semifinále na Mistrovství světa v showdance, několikanásobná finálová účast na Mistrovství ČR a vítězství v řadě zahraničních soutěží. Nejvíce si cení úspěchu z anglické soutěže UK Open Championship, která je svou kvalitou a počtem párů 2. největší soutěží na světě.

Zdokonalit své taneční pohyby můžete v jejich tanenčních kurzech HMdance studia. http://hmdance.cz/ .
img/sedmikvitek.jpg Lidové tance...lidové písně ..tradice...to vše vám přinese ve svém vystoupení valašský soubor Malý Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm doprovázený vlastní cimbálovou muzikou. Soubor se pravidelně účastní řady folklórních festivalů doma i v zahraničí.

Přijďte se na ně podívat 2.6. 2018 na kopřivnické koupaliště v rámci festivalu Šostýnská Venuše.
img/street dance.jpg Letos na Šostýnské Venuši nebude chybět ani mládeží oblíbený street dance. Taneční skupina LDance má svůj původ v Havířově a od letošního roku otevřela také pobočku v Příboře společně s tanečním studiem HMdance. Tanečníky trenéři vzdělávají v širokém spektru tanců od streetových tanečních stylů, hip-hopu po latinskoamerické tance, akrobacii a gymnastiku.Tanečníci mají na svém kontě několik krásných umístění v pohárových soutěžích ve svém okolí. A jestli ještě nevíte, jak zaměstnáte děti o prázdninách, můžete vyzkoušet příměstský taneční tábor LDance City Camp v KD Příbor.


img/pole_dance.jpg Nejen krále tance, ale i princezny přivítá letošní ročník Šostýnské Venuše. Princezny POLE DANCE doubles - Daniela Bačová a Julie Krakovská, svěřenkyně Cirkus dance studia Ostrava, se staly vítězkami celorepublikové soutěže Pole princess 2018 v kategorii 6-12 let. Přijďte se podívat na jejich skvělé vystoupení.
img/ts_ddm_stramberk.jpg Kdo by neznal Addams Family? Choreografii na soundrack známého seriálu vám na Šostýnské Venuši zatancují děvčata Tanečního klubu Štramberk, který působí při Domu dětí a mládeže pod vedením Pavly Jeřábkové. Klub sdružuje děti a juniory a věnuje se základnímu tanečnímu vzdělávání od baletu, přes rytmiku, gymnastiku až po moderní tanec. Juniorští tanečníci se navíc věnují orientálním tancům, show dance a dalším stylům tance. Vystupují na společenských akcích a účastní se tanečních soutěží.