Studio Farridah slaví 10 let!... rok 2012

Za deset let své existence studio prodělalo mnoho změn a zorganizovalo neuvěřitelné množství akcí a vystoupení. Zde můžete nahlédnout do zhodnocení činnosti 2002 - 2012.

PŘEJEME STUDIU, LEKTORKÁM, TANEČNICÍM I KURZISTKÁM: AŤ VÁS TANCOVÁNÍ STÁLE BAVÍ A PŘINÁŠÍ VÁM RADOST A POHODU V ŽIVOTĚ!

Foto skupiny Farridah

Studio Farridah aneb jak to začalo...rok 2002.

Za vším stojí naše vedoucí a lektorka Hanka Chocholatá. Pozvala orientální tanečnici, lektorku a mistra reiky, Pavlínu Jemelíkovou, do Kopřivnice na seminář. Seminář nás nadchnul a v roce 2002 se rozběhl první kurz Orientálního a volného tance v Kopřivnici, vedený právě Pavlínou pod názvem „NT – klub“ (klub Něžných tygřic). Kurz přitáhl spoustu žen a dívek.

„Orientální… břišní… africký tanec“, znělo to tak exoticky, a když si k tomu domyslíte krásné a odvážné oblečení… Nejde však jen o krásu. Při ladných pohybech jsme si uvědomovaly svou ženskost, křehkost a vášnivost.

Začaly jsme probouzet naši ženskou duši. Tanec nás uchvátil a my jsme toužily dále se učit a zdokonalovat...

Po zvládnutí první choreografie přišla Hanka s návrhem vystoupit a ukázat, co v nás je. Brzy se naskytla příležitost, orientální tanec zněl pro organizátory oslav založení DDM velmi zajímavě a přitažlivě, byli na nás zvědaví. První křest naší skupiny – vystoupení v květnu 2003 – jsme zvládli na výbornou. Od té doby máme za sebou spoustu dalších vystoupení a choreografií.

Kdo tedy vlastně jsme? Jsme skupina žen, různého věku a profesí, s různým životním příběhem, které spojil orientální tanec v jeden kamarádský kolektiv. Stále se učíme a to i ze zkušeností z vystoupení na plesech a společenských večírcích. Pořádáme semináře s profesionálními lektorkami a kurzy pro začátečníky a pokročilé.

A co je na tom nejlepší? Že nás to stále baví a přitahuje!

Kopřivnice, březen 2009