Lektorky

 

TILLIA TAI - Hanka Chocholatá

Foto Hanka Chocholatá Tanec ke mne přišel po narození nejmladší dcery a už mne nepustil. Je mým koníčkem, mým zdrojem uvolnění, zdrojem radosti a energie. Radostí mi je tancovat společně s kamarádkami, se ženami plnými něhy i vášně, se ženami plnými radostmi i starostmi. A tyto ženy, které prošly mými kurzy, jsou tou nejúžasnější inspirací a motorem, který mne posouvá stále dál. Děkuji Vám, ženy:-)

Vzdělání: Taneční a pohybové kurzy a semináře

Kurz taneční a pohybové terapie, PhDr. J. Blížkovská, Olomouc

Lektorský kurz orientálního tance, Oriental Academy, Mila el Kral, Brno

Taneční semináře s lektory: Shereen, Kateřina Krejčová, Azíza, Amir Thaleb, Simona Minisini, Daniela Pardusová, Vendula Uhýrková, Sandra, Sibel Nefa, Santal, Pavlína Jemelíková, Maruška Fléglová, Serkan Tutar a mnoho dalších

RAAJA NOOR - Helena Horáková

Foto Helena Horáková

Tanec mě doprovázel už od raného dětství, kdy jsem tančila ve folklórním souboru v Rožnově pod Radhoštěm a v mládí pak krátce zabrousila do vod latinsko amerických tanců. Orientální tanec jsem pak, až po narození třetího dítěte, dostala jako narozeninový dárek od kamarádky a dodnes ho považuji za „dar z nebes“. Mou první a nejdůležitější lektorkou je Tilia Tai – Hanka Chocholatá. U ní jsem získala orientální abecedu a hlavně zápal a nadšení pro tento taneční styl. Následoval roční lektorský kurz u Mily el Kral.

V rámci svého dalšího tanečního vzdělávání jsem absolvovala společně s tanečnicemi Farridah studijní cestu do Turecka, navštívila spolu s Hankou mezinárodní festival Ahlan wa Sahlan v Egyptě, kde jsem se zaměřovala především na egyptský folklór. Na mezinárodních festivalech nejen v Praze a v Brně ale také v Itálii jsem absolvovala řadu seminářů nejen u nejlepších českých tanečnic jako Shereen, Mona, Eglal, Katka Krejčová, Karolina Idrisová, Vendula Uhýrková, Šárka Martináková, David Katolický a další, ale také u zahraničních tanečníků a lektorů jakými jsou hvězdy Jillina (USA), Lubna Emam (Egypt), Tito (Egypt), Serkan Tutar (Turecko), Khaled Mahmoud (Egypt), Virginia Mendez (USA) , Elizabeth Strong (USA), Sandra (USA), Surraya (PL), Magda a Atef (Egypt), Nabil Mabrouk (Egypt), Saida (Argentina), Yamil Anum (Argentina) a mnoha dalších. Tanečnice Farridah, se kterými tančím už řádku let, se staly mou „druhou rodinou“ a život bez nich už si nedovedu představit.

Martina Lacinová - lektorka dětských skupin

Foto Martina Lacinová


 

Eva Benišová - lektorka dětských skupin

Foto Eva Benišová